News
Transfers & rumours
Market values
Competitions
Forums
My TM
Live
Log in
Matches May 3, 2024
Select country
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
American Virgin Islands
Andorra
Angola
Anguilla
Antigua and Barbuda
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire
Bosnia-Herzegovina
Botsuana
Brazil
British India
British Virgin Islands
Brunei Darussalam
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Chinese Taipei
Christmas Island
Colombia
Comoros
Congo
Cookinseln
Costa Rica
Cote d'Ivoire
Crimea
Croatia
CSSR
Cuba
Curacao
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
DR Congo
East Germany (GDR)
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Eswatini
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Federated States of Micronesia
Fiji
Finland
France
French Guiana
Gabon
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hongkong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Isle of Man
Israel
Italy
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Jugoslawien (SFR)
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Korea, North
Korea, South
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macao
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
Netherlands Antilles
Netherlands East India
Neukaledonien
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
North Macedonia
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
People's republic of the Congo
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Réunion
Romania
Russia
Rwanda
Saarland
Saint-Martin
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Serbia and Montenegro
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
Southern Sudan
Spain
Sri Lanka
St. Kitts & Nevis
St. Lucia
St. Vincent & Grenadinen
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Tahiti
Tajikistan
Tanzania
Thailand
The Gambia
Tibet
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Türkiye
Turkmenistan
Turks- and Caicosinseln
Tuvalu
UdSSR
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican
Venezuela
Vietnam
Wales
Western Sahara
Yemen
Yugoslavia (Republic)
Zaire
Zambia
Zanzibar
Zimbabwe
Select type
First Tier
Second Tier
Third Tier
Fourth Tier
Youth league
Fifth Tier
Domestic Cup
Sixth Tier
League Cup
National Team
Play-Offs
National youth team
Premier League
matchday 36
Luton
1:1
Everton
Bundesliga
matchday 32
TSG Hoffenheim
1:1
RB Leipzig
LaLiga
matchday 34
Getafe
0:2
Athletic
Serie A
matchday 35
Torino
0:0
Bologna
Ligue 1
matchday 32
Toulouse
1:2
Montpellier
Lens
2:0
FC Lorient
Friendlies
St. Vincent
1:3
Dominica
Copa do Brasil
3rd round 1st leg
Botafogo
1:0
EC Vitória
Águia de Marabá
1:3
São Paulo
CRB
1:0
Ceará SC
Palmeiras
2:1
Botafogo-SP
Goiás
1:0
Cuiabá-MT
2. Bundesliga
matchday 32
Hamburger SV
1:0
FC St. Pauli
F. Düsseldorf
3:1
1.FC Nuremberg
3. Liga
matchday 36
VfB Lübeck
5:3
MSV Duisburg
2. Division B
matchday 4
Amkar Perm
3:1
Dinamo Barnaul
matchday 7
Biolog
1:2
Nart Cherkessk
Bundesliga
matchday 30
A. Lustenau
2:0
Austria Vienna
U19 M-Liga
matchday 8
Zenit II
2:1
Orenburg II
KS Samara II
5:0
Strogino II
Master-Saturn
0:2
Akron Konoplev
Fakel II
1:0
Ural II
CSKA Moscow II
2:0
Rostov II
Rubin Kazan II
0:1
Spartak II
Akhmat II
1:1
Chertanovo II
Loko Moscow II
1:2
Krasnodar II
FK Sochi II
2:2
Baltika II
Dynamo M II
5:0
Pari NN II
Liga 2 Play-Off
CSC Selimbar
2:1
FC Buzău
Eredivisie
matchday 32
Almere City
1:1
Heerenveen
Fortuna Sittard
0:0
Go Ahead Eagles
SuperLiga - Championship group
matchday 8
FCV Farul
1:4
Sepsi OSK
Süper Lig
matchday 35
Ankaragücü
1:1
Alanyaspor
Besiktas
3:2
C. Rizespor
1ste Nationale
matchday 33
Zébra Élites
2:3
Thes Sport
Superliga Championship round
matchday 6
Aarhus GF
1:3
Nordsjaelland
SuperSport HNL
matchday 33
NK Rudes
1:3
NK Istra
Kolmonen Läntinen
matchday 4
MuSa
3:1
KaaPo
Sundom
1:8
VPS II
VG-62
2:0
SalPa II
FC Haka II
6:0
Nokian Palloseura
Veikkausliiga
matchday 5
VPS
3:0
FC Lahti
Ykkösliiga
FC KTP
2:0
JäPS
Kakkonen - Group A
matchday 4
PPJ Helsinki
0:0
Atlantis FC II
Kolmonen Itäinen
matchday 3
LAUTP
0:0
Union Plaani
Keuruun Pallo
4:0
Lohikosken
KJP Kouvola
2:4
Pallo-Kissat
ViPa
1:0
Holstin Dynamo
Rangers
2:2
Huima
Kotajärven
0:4
Kultsu FC
FC Blackbird
3:0
Komeetat
Pallo-Kerho 37
7:0
AFC Keltik
Kings SC
2:1
Toivalan
NiemU
6:0
Zulimanit
Kolmonen Etelä A
NuPS
2:2
GrIFK II
Kolmonen Etelä B
HPS
5:2
Ponnistus
FC Finnkurd
4:1
FC Loviisa
Valtti
3:0
Töölön Taisto
HerTo
0:5
FC Kontu
Kolmonen Etelä C
TiPS
1:2
Gnistan/Ogeli
Ekstraklasa
matchday 31
Cracovia
5:0
Górnik Zabrze
Ruch Chorzow
2:1
Lech Poznan
Vtora Liga
Dob. Dobrich
0:0
Septemvri Sofia
Ludogorets II
2:2
Bdin Vidin
Sportist Svoge
3:1
Marek Dupnitsa
NB I.
Fehérvár
4:0
MTK Budapest
Nike Liga - Releg. G.
matchday 8
Banska Bystrica
2:1
Kosice
LL Bayern-Mitte
matchday 32
SpVgg Weiden
1:0
Bad Kötzting
LL Bayern-N/O
SC 04 Schwabach
2:2
SC Groß'lohe
LL Bayern-N/W
FT Schweinfurt
3:4
DJK Dampfach
TSV Karlburg
2:4
Frammersbach
DJK Don Bosco
3:0
TuS Leider
LL Bayern-S/O
SB Traunstein
4:3
SV Pullach
SF Schwaig
0:1
TSV Wasserburg
FC Unterföhring
1:3
SV Bruckmühl
TSV Grünwald
1:0
SSV Eggenfelden
Landesliga Bremen
matchday 26
TuSpo Surheide
3:3
Habenhauser FV
Landesliga Holstein
matchday 28
Todesfelde II
3:0
TSV Pansdorf
LL Mittelr. 2
Verlautenheide
3:5
Erftst.-Lechen.
Saarlandliga
matchday 31
FSV Jägersburg
2:3
B. Neunkirchen
Sachsenliga
matchday 25
Motor Wilsdruff
0:0
Markranstädt
Thüringenliga
SV BW Neustadt
2:0
BSG Wismut Gera
VL Hessen-Mitte
matchday 30
Waldgirmes II
4:1
TuBa Pohlheim
VL Meckl.-Vorpommern
matchday 25
MSV Pampow
2:0
Güstrower SC
Malchower SV
3:0
FSV Bentwisch
VL Sachsen-Anhalt
matchday 32
SSC Weißenfels
3:0
SV Dessau 05
FSV Barleben
0:0
SC Bernburg
Westfalenliga 1
matchday 27
SV Mesum
2:2
Bor. Emsdetten
Copa Argentina
Second Round
Racing Club
1:2
Talleres RE
MLS Next Pro
matchday 8
Portland 2
2:0
Whitecaps 2
NISA
matchday 5
Georgia Lions
1:3
Club de Lyon FC
J1 League
matchday 11
Yokohama F. M.
1:1
Júbilo Iwata
Albirex Niigata
1:1
Sanf. Hiroshima
Cerezo Osaka
1:1
H. C. Sapporo
FC Tokyo
2:1
Kyoto Sanga
Sagan Tosu
0:2
Tokyo Verdy
Machida Zelvia
2:0
Kashiwa Reysol
Kashima Antlers
3:1
Shonan Bellmare
Avispa Fukuoka
1:0
Gamba Osaka
Kawasaki Front.
3:1
Urawa Reds
Nagoya Grampus
0:2
Vissel Kobe
J2 League
matchday 13
Tokushima Vort.
0:0
Ehime FC
V-V. Nagasaki
2:2
Blaublitz Akita
Shimizu S-Pulse
4:1
Tochigi SC
Yokohama FC
2:0
Mito HollyHock
Vegalta Sendai
2:1
Reno. Yamaguchi
Roasso Kumamoto
2:2
Kagoshima Utd.
Fujieda MYFC
2:1
Thespa Gunma
Ventforet Kofu
1:2
Oita Trinita
Monte. Yamagata
2:2
Fagiano Okayama
Iwaki FC
1:0
JEF Utd. Chiba
J3 League
matchday 12
Gainare Tottori
0:3
Omiya Ardija
Gir. Kitakyushu
0:1
Yokohama SCC
a. cl. Numazu
0:1
Fukushima Utd.
Matsumoto Yama.
1:2
Vanr. Hachinohe
Iwate Grulla M.
0:2
Zweig. Kanazawa
FC Ryukyu
0:0
Kamatam. Sanuki
Nara Club
2:1
FC Imabari
Kataller Toyama
1:1
Teg. Miyazaki
SC Sagamihara
0:0
FC Osaka
Nagano Parceiro
2:1
FC Gifu
Saudi Pro League
matchday 30
Al-Taawoun
0:3
Al-Hilal
Al-Ettifaq
1:2
Al-Fayha
Abha
3:1
Al-Ittihad
Lengjudeild
matchday 1
Thróttur
1:1
Thór
Keflavík
1:2
ÍR
Leiknir
1:2
Njardvík
Afturelding
1:1
Grótta
NPL Victoria
matchday 12
Dand. Thunder
0:3
Knights
Altona Magic
0:2
Hume City FC
Premijer Liga BiH U19
matchday 23
Zvijezda 09 U19
5:3
Kozara U19
Premijer Liga BiH
matchday 30
Zeljeznicar
2:0
FK Tuzla City
Velez Mostar
2:0
HSK Posusje
Zrinjski Mostar
3:0
Siroki Brijeg
UAE League Cup
Final
Al-Wahda
1:0
Al-Ain FC
Lithuanian Cup
Second Round
Euforija-Tirola
1:11
FK TransINVEST
Vysheyshaya Liga
matchday 7
FK Minsk
1:2
Torpedo Zhodino
BATE Borisov
1:1
Isloch
Premier League
matchday 21
Ittihad Alex
2:1
Baladiya
Zed FC
0:1
El Mokawloon
K3 League
matchday 8
Daejeon Korail
4:0
Pocheon Citizen
Yeoju FC
0:0
Hwaseong FC
Gyeongju KHNP
1:1
Siheung City
NextGen Liga
matchday 28
NS Mura U19
2:1
FC Koper U19
NK Domzale U19
4:0
ND Ilirija U19
Druga Liga
NK Triglav
1:2
NK Nafta 1903
2. Liga
matchday 26
DSV Leoben
0:0
SKN St. Pölten
FC Dornbirn
1:3
SV Kapfenberg
SV Stripfing
1:1
SV Lafnitz
FC Liefering
4:1
Sturm Graz II
SKU Amstetten
3:2
FAC
Grazer AK 1902
1:0
Admira Wacker
Primera División Apertura
matchday 16
CS Ameliano
0:3
Guaraní
Primera División Apertura
matchday 11
Danubio FC
1:1
Rampla Jrs
Liverpool FC
2:2
Peñarol
Premium Liiga
matchday 9
Kalju FC
4:2
JK Tammeka
Liga 1 Apertura
matchday 14
AD Tarma
2:0
Universitario
Premier Division
matchday 13
Galway United
0:0
Derry City
Bohemians
1:1
Shamrock Rovers
St. Pat's
1:0
Drogheda United
Dundalk FC
0:0
Shelbourne
Sligo Rovers
0:1
Waterford FC
First Division
UCD
1:0
Longford Town
Finn Harps
1:0
Treaty United
Wexford FC
2:2
Athlone Town
Kerry FC
0:1
Cork City
Cobh Ramblers
2:1
Bray Wanderers
Thai League
matchday 27
Uthai Thani
3:1
Trat FC
Playoff Championship
matchday 2
Dergview
5:6
on pens
Armagh City
Playoff Premiership
Ballymena Utd
2:0
Institute
Nakotnes Liga
matchday 5
Leevon PPK
0:1
Super Nova
Copa Chile
Qualifying Round 2nd leg
Santiago City
8:1
on pens
Chimbarongo
Primera División
matchday 11
Palestino
3:1
Copiapó
LaLiga2
matchday 38
Villarreal CF B
0:3
Levante
Ligue 2
matchday 36
Grenoble
2:1
Concarneau
SM Caen
1:0
Stade Lavallois
G. Bordeaux
4:0
AC Ajaccio
QRM
1:2
USL Dunkerque
Troyes
8:00 PM
Valenciennes FC
SC Bastia
1:2
Amiens SC
Angers SCO
2:1
Pau FC
Rodez AF
1:3
FC Annecy
Championnat National
matchday 32
Red Star FC
1:2
FC Versailles
LB Châteauroux
1:0
FC Villefranche
US Avranches
0:3
AS Nancy
GOAL FC
1:2
Nîmes Olympique
Le Mans FC
3:3
SO Cholet
SAS Epinal
0:0
US Orléans
FC Sochaux
0:0
Dijon
FC Martigues
2:1
Marignane GCB
Keuken Kampioen Divisie
matchday 37
PSV U21
4:1
TOP Oss
VVV-Venlo
2:0
Ajax U21
Helmond Sport
2:0
FC Eindhoven
AZ Alkmaar U21
2:3
MVV Maastricht
FC Den Bosch
1:2
FC Emmen
Roda JC
2:0
SC Cambuur
Telstar
1:1
FC Groningen
NAC Breda
2:2
ADO Den Haag
FC Dordrecht
1:1
Willem II
De Graafschap
2:2
Utrecht U21
Liga Portugal
matchday 32
Moreirense
1:0
Vizela
Liga Sabseg
Santa Clara
2:0
Belenenses
Liga 2 Play-Out
matchday 6
CS Tunari
1:2
CSA Steaua
Slatina
4:0
Progresul Sp.
Concordia
1:1
Viitorul Tg.Jiu
Group A
Ceahlaul
1:1
Unirea Dej
FC Arges
1:0
Dumbravita
Alexandria
2:4
CSM Resita
Championship
matchday 36
Queen's Park
2:0
Airdrieonians
Dundee United
4:1
Partick Thistle
Raith Rovers
5:0
Arbroath
Inverness CT
3:1
Morton
Ayr United
3:3
Dunfermline A.
Druga Liga
matchday 27
Real Farma
0:2
Skala 1911
Chayka
0:0
Nyva Vinnytsya
Persha Liga
matchday 25
MFK Metalurg
0:3
Metalist
Viktoriya
0:0
Karpaty Lviv
Agrobiznes
0:2
Livyi Bereg
Kremin
1:1
Podillya
Challenge League
matchday 33
FC Schaffhausen
1:1
Stade Nyonnais
AC Bellinzona
1:2
Neuchâtel Xamax
FC Vaduz
2:1
FC Aarau
FC Baden 1897
1:5
FC Thun
FC Sion
4:0
FC Wil 1900
CFL
matchday 25
Pisek
1:2
Domazlice
FNL
matchday 26
Pribram
0:2
Zbrojovka Brno
SFC Opava
0:0
Chrudim
Jihlava
3:3
Varnsdorf
1.Division Promotion
matchday 6
Vendsyssel FF
2:4
Kolding IF
1.Division Relegation
Naestved BK
1:0
B.93
Prva NL
matchday 29
NK Vukovar 1991
0:1
NK Sesvete
Fortuna 1 Liga
matchday 31
Gornik Leczna
1:0
Odra Opole
Podbeskidzie
0:0
Arka Gdynia
3 Liga - Group I
matchday 28
P. Bialobrzegi
0:1
C. Elblag
Swit N.D.M.
3:0
Mlawianka Mlawa
Warta Sieradz
2:1
GKS Belchatow
Lechia Tomaszow
3:1
Legionovia
U. Skierniewice
3:1
Bron Radom
3 Liga - Group II
Polonia Sroda
1:1
Pogoń Nowe S.
Noteć Czarnków
4:0
Cartusia Kartuzy
Zawisza
2:4
Blekitni
3 Liga - Group III
Raków II
2:1
Gornik II
Carina Gubin
3:1
Unia Turza
MKS Kluczbork
1:1
Sleza Wroclaw
3 Liga - Group IV
Star St.
1:0
KS Wiazownica
Swidniczanka
0:0
KSZO Ostrowiec
Sokol Sieniawa
3:2
Garbarnia
Pervaya Liga
matchday 5
Ulytau
2:1
FK Ekibastuz
FC Arys
2:3
Aktobe II
Altay Oskemen
0:1
Khan Tengri
Kairat-Zhas
1:2
Kaspiy Aktau
Uzbekistan Pro Liga
matchday 6
Olimpik-Mobiuz
2:2
Shurtan
Aral Nukus
0:0
FC Buxoro
Kokand 1912
2:0
Dustlik T.
Mash'al
4:0
Xorazm FС
PL2 Playoffs
Round of 16
West Ham U21
4:1
Blackburn U21
Arsenal U21
6:2
Man Utd U21
Chelsea U21
5:4
AET
Brighton U21
Liga Leumit
matchday 33
H Rishon leZion
1:1
Hapoel Acre
Maccabi Jaffa
1:3
H. Umm al-Fahm
Kiryat Shmona
0:2
H. Nof HaGalil
H. Ramat Gan
0:1
Hapoel Afula
SC Kfar Qasem
0:1
Ness Ziona
Ironi Tiberias
2:0
Bnei Yehuda
Bnei Shefaram
2:1
H. Kfar Saba
2 Liga
matchday 31
Polonia Bytom
4:2
Sandecja
Kotwica
2:0
Stomil Olsztyn
Skra Czesto.
3:0
LKS Lodz II
Canadian Championship
First Round
HFX Wanderers
5:7
on pens
Saint-Laurent
Regional League Central
matchday 25
Allerheiligen
3:4
Vorwärts Steyr
Deutschlandsbg.
5:1
Bad Gleichenb.
SC Weiz
5:3
SV Ried II
Vöcklamarkt
0:2
ASK Voitsberg
Union Gurten
2:0
SV Wallern
Regionalliga Bayern
matchday 32
Türkgücü Münch.
2:1
SV Schalding
TSV Buchbach
1:1
FC Bayern II
Aschaffenburg
0:0
FV Illertissen
Regionalliga Nord
SV Meppen
2:0
Hamburger SV II
Regionalliga Northeast
Hertha BSC II
1:0
Rot-Weiß Erfurt
FC Eilenburg
0:2
ZFC Meuselwitz
Babelsberg 03
3:0
Berliner AK
Regionalliga West
SV Rödinghausen
2:0
FC Gütersloh
Regional League East
matchday 26
SC Neusiedl/See
3:1
FC Marchfeld
TWL Elektra
3:1
Drassburg
Kremser SC
2:0
Ardagger
Wiener SC
0:4
Rapid Wien II
Oberwart
2:5
Traiskirchen
FavAC
0:0
Wiener Viktoria
1. Liga gr. 1
matchday 27
Yverdon II U21
4:2
FC Sion U21
2.Division Promotion
matchday 4
FC Roskilde
6:2
Aarhus Fremad
Nyköbing FC
2:1
Esbjerg fB
Akademisk BK
1:1
Middelfart
2.Division Relegation
Hellerup IK
1:1
FA 2000
Liga Guate Cl. Play-Off
Semi-Finals 1st Leg
Comunicaciones
0:0
CSD Municipal
LNPHN Clausura Playoff
intermediate stage 1st leg
Génesis FC
1:0
Olancho FC
Primera División Clausura
matchday 12
Grecia
0:1
Guanacasteca
Liga Panameña Apertura
matchday 16
Veraguas United
0:1
San Francisco
UMECIT FC
1:1
Universitario
Independiente
1:0
Herrera FC
Oberliga Baden-Württemberg
matchday 30
FC Nöttingen
3:0
FC Denzlingen
Bayernliga Nord
matchday 36
1.SC Feucht
1:3
Neudrossenfeld
Ammerthal
1:2
Eltersdorf
Bayernliga Süd
matchday 32
SV Erlbach
2:1
1860 München II
Oberliga Westfalen
matchday 31
1.FC Gievenbeck
4:0
SpVgg Vreden
SF Lotte
1:3
Pr. Münster II
NOFV-Oberliga Nord
matchday 26
Tasmania Berlin
0:2
TSG Neustrelitz
NOFV-Oberliga Süd
VfL Halle 96
1:0
Sandersdorf
VfB Auerbach
3:1
SV 09 Arnstadt